Çağrı Merkezi / (0545) 579 0707

Bize Yazın / mgsyapi07@hotmail.com

Avsallar Yağmur Gideri Tıkanıklığı Açma

Anasayfa / Hizmetlerimiz / Yağmur Gideri Tıkanıklığı / Avsallar Yağmur Gideri Tıkanıklığı Açma
Sevdiklerinizle Paylaşın

Avsallar Yağmur Kanalı Neden Tıkanır

 

            Yağmur kanalı neden tıkanır? Yağmur kanalının tıkanmasına neden olan faktörler tamamen doğal koşullarla ortaya çıkan sorunlar olmaktadır. Bu konu Avsallar yağmur gideri açma ekibinin yaptığı kontrollerde özellikle son bahar mevsiminde dökülen yaprakların alçak binaların çatılarına uçması ve buralarda takılı kalarak yağmur yağdığında yağmur oluklarından gidere kaçması sonucu tıkanma meydana gelmesi olağan durumlardandır. Bu tür yağmur olukları önüne setler konulsa bile veya süzgeç sistemi kullanılsa bile yine de toz ve parçalanan katı maddeler ek yerlerinde özellikle birikerek tıkanama yapmaktadır.

 

 Yağmur Gideri Tıkanıklığı Nasıl Önlenir?

 

            Öncelikle yağmur giderlerinin eğimlerinin su akış yönünde ve eklentisiz olmasına özen gösterilmelidir. Eğer kaynakla birleştirilecekse veya pimaş borular geçmeli sistem kullanılacaksa geçme noktalarında katı cisimlerin takılmasına imkân vermeyecek şekilde oturtulmalıdır. Böylelikle katı cisimler takılma imkânı bulamayarak doğrudan kanalizasyon tesisatına ulaşacaktır. Yağmur gideri olarak yapılan sistemlerin çatı bağlantıları ve bu bağlantıların ek oluşturmadan birbirine bağlantısı sağlanmalıdır. Yağmur olukları sık sık özellikle kış aylarından çıkarken kontrol ettirilmelidir. Bu işleri uzman kadrosu ile yapmakta olan Avsallar yağmur kanalı açma firması Mgs Yapı periyodik olarak bakımlarını yerine getirmektedir ayrıca oluşan tıkanıklıkları anında açarak daha sonra oluşacak sorunlar hakkında bina yönetimlerini bilgilendirerek yardımcı olmaktadır.

 

 Yağmur Kanalları Nasıl Açılır?

 

            Yağmur kanalları çatı bağlantıları arasında olan tıkanıklıklar elle müdahale yapılarak kolaylıkla açılmaktadır. Fakat boruların iç kısımlarında oluşan tıkanmalar için kameralı görüntü alma cihazları kullanılarak öncelikle sorunun kaynağı tespit edilen yoluna gidilmektedir. Sorunun kaynağı eğer tazyikli su kullanılarak çözülecek durumda ise en yakın bölümden tazyikli su makineleri kullanılarak basınç altına alınmaktadır. Böylelikle biriken katı maddelerin arasındaki tozlar çözülerek katı maddelerin birbirinden ayrışması sağlanmakta ve su etkisi ile kanalizasyon tesisatına gönderilmektedir.

 

            Eğer basınçlı su ile çözülemiyorsa bu defa özel uçara sahip olan helezon biçimindeki kollara sahip makineler yardımı ile tıkanıklığı oluşturan maddeleri kırma yolu kullanılmaktadır.

 Avsallar yağmur gideri tıkanıklığı açma ekipleri tarafından kullanılan ve pimaş boruların içinde kolaylıkla hareket kabiliyetine sahip olan helezon kollar boru iç kısımlarına zarar vermeden tıkanıklık sorununu ortadan kaldırmaktadır.

 

Yağmur Gideri Nasıl Açılır

 

            Yağmur nasıl açılır? Yağmur giderleri çatılarda biriken toz ve kiremit parçalarının zamanla borular içinde belirli bölgelere takılması sonucu tıkanıklık oluşturarak doğrudan saçaklardan aşağıya inmesine neden olabilmektedir. Bunun için Avsallar yağmur borusu açma firması olan Mgs Yapı uzman kadrosu tarafından belirli periyotlarda çatıların yağmur gideri olarak kullanılan saçak olukları içleri kontrol edilmelidir.

 

 Yağmur Giderleri Nasıl Tıkanır?

 

            Yağmur giderleri nasıl tıkanır? Öncelikle yağmur giderlerinin tıkanıklık oluşturmaması için sürekli kontrol altında tutulması gerekmektedir. Bunun yapılması içinde çatılara çıkılarak emniyet tedbirleri alınarak gerekli noktalardan gözle kontrol sağlanacaktır. Tıkanma sebepleri olarak;

 

 -Kuşların çatılara yaptığı yuvalardan yağmur etkisi ile kopan parçalar yağmur oluklarının ağız kısımlarını kapatarak tıkanıklık meydana getirmektedir.

 -Çatılardan kopan kiremit ve saç parçaları yağmur etkisi ile yağmur oluklarının içine girerek ek bölümlerinde tıkanıklık oluşturmaktadır.

 -Çatı kaplama malzemelerinin zamanla yıpranması ve yalıtım malzemelerinin koparak yağmur oluklarına kaçması sonucu tıkanıklık oluşmaktadır.

 -Diğer canlıların çatılara taşıdığı katı cisimler yağmur oluklarından yağmur giderlerine girerek tıkanıklık oluşturmaktadır.

 -Balkonlarda biriken su ile birlikte katı cisimlerin giderlerin dirsek kısımlarına takılması sonucu tıkanıklık oluşmaktadır.

 

 Yağmur Gideri Açma Yöntemleri Nelerdir?

 

            Yağmur gideri açma yöntemleri nelerdir? Bu konuda öncelikle Avsallar yağmur kanalı temizleme ekibinden bilgi almak daha uygun bir çözüm olacaktır. Yanlış bir uygulama komple giderlerin değişimine neden olabilmektedir. Bu konuda yapılan işlemler öncelikle tıkanıklığın olduğu bölüm görüntü alma cihazıyla kontrol edilmektedir. Bunun sonucunda eğer su basıncı ile çözümlenebilecekse tazyikli su basılarak tıkanıklık oluşan bölge temizlenmektedir. Eğer sıkışma oluşmuş ve su basıncı ile çözülemiyorsa bu işlemler için dizayn edilmiş özel uçlu cihazlar yardımı ile pimaş boru içine müdahale edilerek biriken katı maddeler parçalanmaktadır.

 

            Özellikle pimaş boruların dirsek bölümlerinde ve birbirine ek yapılan yerlerinde birikmiş olan sert cisimlerin ortaya çıkarmış olduğu tıkanıklık bu tür cihazlar yardımı ile çözüme kavuşturulmaktadır. Avsallar yağmur gideri tıkanık açma ekibi elindeki modern cihazlar yardımı ile plastik yapıda oluşturulan yağmur giderlerine zarar vermeden tıkanıklık oluşan bölgede operasyonlar yapmaktadır. Bu konuda yardım almak isteyenler uğrak noktası http://www.alanyatikanikacma.com/ web sitesi tüm detayları ziyaretçilerine aktarmak sureti ile bilgilendirme yapmaktadır.

 


Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.


Yükleniyor...
  • OKUL >
  • DERS KİTAPLARI
  • ZİYARETÇİ DEFTERİ