Çağrı Merkezi / (0545) 579 0707

Bize Yazın / mgsyapi07@hotmail.com

Kargıcak Logar Açma

Anasayfa / Hizmetlerimiz / Logar Açma / Kargıcak Logar Açma
Sevdiklerinizle Paylaşın

Kargıcak Logar Nasıl Tıkanır Ve Tıkayan Baş Unsurlar Nelerdir

 

Logar Nasıl Tıkanır?

 

            Logar tıkanması oldukça can sıkıcı bir konudur ve tıkanmasının birçok sebebi olabilir. Ama ana sebeplerden birinin kanalizasyon hattının meylinin yanlış ve seviye olarak az yapılması söylenebilir. Bunun dışında kanalizasyon hattının eskimesine bağlı olarak hatta yıpranma olması ve buna bağlı olarak hattın herhangi bir noktasında meydana gelen deformasyon ve hasarlar diğer sebepler arasındadır. Bunun dışında logar kapaklarının sağlam bir şekilde kapatılmaması sonucu logar içine yabancı madde düşmesi de tıkanıklıklara sebep olabilmektedir.

 

            Ev giderlerinin de yanlış kullanım sonucu tıkandığı sıklıkla görülen tıkanıklık örneklerindendir. Örneğin tuvalet giderine kolay erimeyen kâğıt ve peçete, bez, gibi maddelerin atılması, uzun zaman boyunca giderlerin açılıp temizlenmemesi ve bakımlarının yaptırılmaması da zamanla tıkanıklığın artmasına neden olan faktörlerdendir. Genel itibariyle tıkanıklık sebepleri bu şekildedir. Uzun süre bakımları yapılmayan giderler, zamanla gider borularının eskimesi ve tıkamaya sebep olan maddelerin boruları aşındırmasıyla birlikte giderlerde sıkıntılar yaşanabilmektedir.

 

 Logar Tıkanıklıklarının Önüne Geçilmesi İçin Yapılabilecekler

 

            Öncelikle tuvalet kullanımında bilinçlenme önemlidir. Gidere kesinlikle saç dâhil, tuvalet kâğıdı, bez, havlu ve benzeri hiçbir madde kesinlikle atılmamalıdır. Tuvalet yanına konulacak çöp tenekesi bu şekil çöp giderme ihtiyacını karşılayacaktır. Onun dışında tuvalet ihtiyacının giderilmesi sonrasında bol su kullanımı da bu tarz tıkanıklık problemlerinin giderilmesinde faydalıdır. Ayrıca herhangi bir tesisatçı yardımına ihtiyaç duyulmadan evdeki musluklar tornavida yardımıyla gider kısmı sökülerek borulardaki basit pislik ve saçlar toplanabilir. Bununla birlikte giderlerin açılması ve basit bir şekilde temizlenmesi için kullanılan gider açıcı maddeler kullanılarak giderlerin temizliği yapılabilir. Bunun dışında her türlü işlemin yapılmasına rağmen açılmayan giderlerde daha farklı bir problem olabileceğinden konuyla ilgili uzman kişilerden destek alınması gerekir.

 

 Neden Biz?

 

            Müşterilerimizin evlerindeki gider tıkanıklıkları ile ilgili tüm taleplerine hızlı, pratik ve akılcı çözümler üretmek için hizmet vermekteyiz. Tüm Kargıcak logar açma ve Kargıcak logar temizleme sorunlarınızda 7 gün 24 saat hizmetinizdeyiz. Gider problemleri beklemeye gelmeyen ve ivedilikle çözülmesi gereken problemlerdir. Tecrübeli ekibimiz ve Kargıcak logar tıkanıklığı açma konusunda yeterli ekipmanlarımızla, giderle ilgili sorunlarınızı yerinde tespit ederek kısa sürede çözüme kavuşturuyor ve sizi bu dertten kurtarıyoruz.


Kargıcak Logar Temizleme İşlemi

 

            Logar temizleme işlemi yapılacak alan, bir yaşam alanında bulunan tüm atık suların dışarı atılmasında kullanılan sitemlerin tamamına yol veren nokta olmaktadır. Bütün katı, sıvı maddeler logar içinde taşıyamadıkları maddeleri bırakarak akıntı oluşturmaya devam ederler. Logarlarda biriken bu akıntıyı engelleyen maddeler zaman içinde belirli periyotlarla logarlardan atılması gerekmektedir. Kargıcak logar tıkanık açma firması olan Mgs Yapı bu ilerde uzman kadrosu ile en kısa süre içinde istenilen çözümleri üretmeye devam etmektedir. Bu sayede tüm pis koku oluşturan logarlar anında temizlenerek gerekli bakımları yapılmaktadır. Logarlarda zaman içinde gerekli bakımları ve kontrolleri yapılmadığı takdirde tıkanıklık oluşturarak toplu yaşam alanlarına pis istenmeyen koku yapmasına neden olabilmektedir.

 

 Logar Tıkanıklığı Neden Meydana Gelir?

 

 Logar tıkanıklığı neden meydana gelir? İlk olarak bu sorunun kaynağı giderlerden geçen kimyasal içerikli maddelerin logar duvarlarına zarar vererek akıntıyı engellemesinden ortay çıkmaktadır.

 -Logar boşluklarında oluşan çökmeler bu alanda biriken maddelerin akıntıya yön verme yerine engel olması sonucu tıkanıklık oluşmaktadır.

 -Binalardan koparak giderlerden logarlara dolan harç ve beton parçaları logarların akıntı ağızlarını tıkayarak tıkanıklık oluşturmaktadır.

 -Yağmur sularının çatılardan getirdiği naylonumsu maddelerin logar deliklerini kapatması sonucu oluşan tıkanıklıklar.

 -Logar sistemleri kurulumu sırasından kanalizasyon borularının yanlış noktadan irtibatlandırılması ilerleyen zaman içinde tıkanıklık sebebi olmaktadır.

 

 Logar Bakımı Neden Gereklidir Nasıl Yapılır?

 

            Logar bakımı neden gereklidir nasıl yapılır? logarlar birikim ve bekletme bölgeleri olarak tüm katı ve akışkan olmayan maddelerin biriktiği alan olmaktadır. Eğer zamanla bu bölümler en detaylı olarak Kargıcak logar tıkanıklığı işlemlerinde olduğu gibi temizlenmez ise öncelikle giderin devamı olan borunun ağzı tıkanarak daha büyük tıkanıklığın oluşmasına neden olacaktır. Böyle bir durumda logarın tamamen boşaltılması ve tüm sistemin yenilenmesi gerekebilecektir.

 Logar temizleme işlemi nasıl yapılır? Bunun için uzman kadromuz Kargıcak logar temizleme ekibi olarak tüm detayları incelemesinin ardından emniyetli bir şekilde logar kapakları açılır.

 

 -Logar içinde meydana gelmiş olan yıpranmalar tamir boyutunda çözümlenecekse gerekli ekipmanlar kullanılarak tamir edilir. Eğer temiz edilerek çözümlenemeyecekse logar sistemi en baştan kurulumu yapılır.

 -Logar içinde biriken tüm çamur ve katı maddeler tüm hijyen tedbirleri alınarak çevreye zarar vermeden temizlenir.

 -Logar duvarları bol su ile yıkanarak akıntıya kolaylık sağlayacak duruma getirilir.Bu konu hakkında en detaylı bilgi sağlamak için http://www.alanyatikanikacma.com/ adresine giriş yapabilirsiniz.

 

 

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.


Yükleniyor...
  • OKUL >
  • DERS KİTAPLARI
  • ZİYARETÇİ DEFTERİ