Çağrı Merkezi / (0555) 009 07 07

Çağrı Merkezi / (0242) 255 01 07

Kırmadan Lavabo Nasıl Açılır

Anasayfa / Blog / Kırmadan Lavabo Nasıl Açılır
Sevdiklerinizle Paylaşın

Kırmadan Lavabo Nasıl Açılır?

 

Lavabo Tıkanıklığı

 

            Tıkanan lavabolar, her ev hanımının korkulu rüyalarından biridir. Yalnızca evlerde meydana gelmeyen bu durum, işyerleri ve yemek işi ile uğraşan restoranlarda da meydana gelmektedir. Lavabolarda meydana gelen tıkanıklıklar genelde kullanım nedeni ile görülmektedir. Bu gibi sorunlarda alanya lavabo açma için birçok yöntem deneyen kişiler vardır. Ancak bu yöntemler yerine bir tesisatçı ile görüşülmesi daha sağlıklıdır.

 

            Mutfaklarda yemek artıkları ve yağlar nedeni ile mutfak giderleri tıkanır. Bu da akan suyun kendine gidecek yer bulamamasına ve lavaboda taşma yapmasına neden olur. Tuvalet ve banyo lavabolarında ise kalın peçete, havlu, bez parçası, büyük cisimler gibi nesnelerin lavaboya atılması tıkanıklığa neden olur ve alanya lavabo tıkanıklığı açma işlemlerini gerekli kılar. Bu sorunları yaşamamak için lavaboların kullanımına dikkat edilmelidir.

 

            Kullanım dışında, bina inşaat halinde iken dökülen molozlar ve inşaat malzemeleri de lavabo giderlerinin tıkanmasına neden olur. Bu durumda da tıkanan lavabolarda biriken sular evde kötü kokuya neden olmaktadır. Bu gibi durumlarda alanya lavabo tıkanık açma için eski yöntemleri kullanan bina sahipleri daha büyük zararlar ödemektedir. Lavabo tıkanıklığının tam noktası bilinemediği için birden çok alan kırılmaktadır ve bu durum sağlam olan borulara zarar vermektedir.

 

            Mahallelerde hizmet veren ve belgesi olmayan tesisatçılar da hala eski yöntemler ile lavabo açmaya çalışmaktadır. Ancak bu durum pek de sağlıklı değildir. Çünkü kırma esnasında herhangi bir borunun çatlamasına neden olunabilir ve bu da evde su taşkınına neden olur. Bu nedenle gelişmiş yöntemler kullanılmalıdır.

 

 Kırmadan Lavabo Açma

 

            Lavabo giderlerini açmak için artık eski yöntemlere gerek yoktur. Teknolojinin gelişmesi ile kendini geliştiren tesisat firmaları, kameralı robot cihazlar ile tüm tesisat sorunlarınıza teknolojik ve profesyonel çözümler sunmaktadır.

 

            Tıkanan lavabolarınızı kırmadan işlem yapan elemanlar, gelişmiş kameralı cihaz ile öncelikle lavabodaki tıkanıklığın nerede meydana geldiğini belirler. Daha sonra tıkanıklığa neden olan durumun ne olduğunu kamera ile bina sahibine gösterir.

 

            Belirlenen tıkanıklık sebebine göre de hangi işlemin yapılacağına karar verilerek cihaz yardımı ile tıkanıklık açılır. Bu sayede kırma ya da dökme işlemine gerek duyulmadan işlemler tamamlanmış olur.

 

 

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.


Yükleniyor...