Çağrı Merkezi / (0545) 579 0707

Bize Yazın / mgsyapi07@hotmail.com

Tuvalet Neden Tıkanır

Anasayfa / Blog / Tuvalet Neden Tıkanır
Sevdiklerinizle Paylaşın

Tuvalet Neden Tıkanır ?

 

Tuvalet Neden Tıkanır?

 

            Tuvaletler birçok nedenden dolayı tıkanabilmektedir. Tuvalete tuvalet kağıdı harici atılan başka maddeler tuvaletin tıkanmasına neden olabilir. Genelde evde temizlik yapıldıktan sonra kovayı yıkayıp tuvalete döküyoruz kovanın içinden gidere giden atıklar tuvaletin tıkanmasına neden olabilir. Evin bir yeri için alçı veya çimento gibi bir madde kullandıktan sonra kabı yıkayıp tuvalete dökmekte tuvaleti tıkayabilir çünkü alçı hemen katılaşan bir maddedir.

 

 Tıkanıklık Nasıl Giderilir?

 

            Tuvaletler tıkandığı zaman insanlar birçok lavabo açma yöntemi dener. Hemen bir pompayla tuvaleti açmaya çalışmanız bazen kötü sonuçlar doğurabilir çünkü küçük tıkanıklar da işe yarayan bu yöntem eğer yanlış bir durumda kullanılırsa tuvaleti tıkayan maddenin iyice ileri gitmesine neden olabilir. Bu gibi durumlar da tesisatçılar logar açma yoluna gitmek zorunda kalabilir. Bir tıkanıklık sorunu oluştuğunda eve bilen birini çağırmanız durumun da tuvaletinizi hiç kırmadan üstün teknoloji cihazı olan bir robot cihazla sorun halledilebilmektedir.

 

            Gider borusundan uzatılan bir kamera ile yer tespiti yapılarak işler daha da hızlandırılabilir. Bu işlemin ardından tuvaletiniz hemen kullanıma hazır bir hale gelebilir. Normal kimyasal maddeler ile de tuvalet tıkanıklıkları açılabilir fakat bu yöntem sonrasında tuvalet hemen kullanıma açılmaz. Bu yüzden robot cihaz teknolojisi hem sağlık açısından hem de hız açısından daha kullanışlı ve rahat bir yöntemdir. Ayrıca logar açma probleminde de aynı şekilde kanalizasyon açma makinaları ve kameralı robot cihazlar kullanılabilir.

 

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.


Yükleniyor...